Menu

Kdy musíte mít energetický štítek

CO JE ENERGETICKÝ ŠTÍTEK

Energetický štítek je grafické zobrazení stupně energetické náročnosti budovy a je součástí tzv. Průkazu energetické náročnosti budovy. Ten celkově hodnotí nemovitost z hlediska spotřeby všech energií. Dle tohoto hodnocení objekt zařadíme do energetické třídy na stupnici od nejúspornějšího A do nejméně hospodárného G.

ENERGETICKÝ PRŮKAZ A PRODEJ NEBO PRONÁJEM DOMU

Majitel rodinného domu má zákonnou povinnost zajistit si při prodeji nebo pronájmu domu vypracování průkazu energetické náročnosti budovy u autorizované osoby. Vyhotovený průkaz musíte mít již před inzercí vaší nemovitosti, v rámci které je třeba uvádět základní ukazatele z průkazu. Průkaz musíte předložit před podpisem smlouvy o prodeji domu nebo smlouvy o pronájmu domu a následně předat při podpisu těchto smluv.

ENERGETICKÝ PRŮKAZ A PRODEJ NEBO PRONÁJEM BYTU V OSOBNÍM VLASTNICTVÍ

Majitelé bytů v osobním vlastnictví nemají při prodeji nebo pronájmu bytu povinnost zajistit si sami vypracování průkazu energetické náročnosti budovy. Musí ale požádat společenství vlastníků jednotek o poskytnutí tohoto průkazu. Pokud jej společenství nezajistí, může majitel bytu nahradit energetický průkaz vyúčtováním dodávek elektřiny, plynu a tepelné energie za poslední tři roky. Vyúčtování musí předložit před uzavřením kupní nebo nájemní smlouvy a následně předat při uzavření těchto smluv.

NAŠE NABÍDKA

Realitní kancelář LEGIS REALITY spolupracuje s panem Ing. Michalem Mášou, který jako autorizovaný energetický specialista dokáže kvalifikovaně posoudit stupeň energetické náročnosti jakékoli nemovitosti.

 

© 2013 LEGIS REALITY. Všechna práva vyhrazena.
Tvorba webových stránek - AiVision s.r.o.