Menu

Znalecké posudky, tržní a bankovní odhady

ZNALECKÝ POSUDEK

V roce 2020 byla zrušena daň z nabytí nemovitých věcí, kterou od 1. 11. 2016 platil kupující. Znalecký posudek při prodeji nemovitosti tak již není třeba. Mohl jej vypracovat pouze soudní znalec. Cena byla stanovena na základě zákona a prováděcí vyhlášky, šlo o tzv. úřední nikoli tržní ocenění.

TRŽNÍ ODHAD

Naproti tomu tržní odhad určuje obvyklou cenu nemovitosti. Tržní cena je určena nikoli na základě koeficientů a tabulek vyhlášky, ale na základě nabídky a poptávky na realitním trhu. Tržní odhad nemovitosti je založen na porovnání realizovaných prodejů podobných nemovitostí v dané lokalitě a také na analýze nabídkových cen podobných nemovitostí. Majitel nemovitosti tak získá informaci o tom, jakou cenu by měl stanovit při prodeji své nemovitosti. Tržní odhad může provést pouze odhadce s vázanou živností oceňování věcí nemovitých.

BANKOVNÍ ODHAD

Bankovní odhad vychází také z aktuální situace na realitním trhu. Banka při poskytování hypotéky zjišťuje, za jakou cenu by mohla zpeněžit nemovitost, kterou příjemce úvěru dává do zástavy. Bankovní odhad tak chrání zájmy banky. Výše hypotéky by neměla překročit hodnotu určenou bankovním odhadem. Bankovní odhad může provést pouze pověřený nebo smluvní odhadce dané banky.

NAŠE NABÍDKA

Realitní kancelář LEGIS REALITY spolupracuje s panem Ing. Ivanem Švecem, který je oprávněn realizovat všechny tři výše uvedené druhy ocenění a pomůže vám tak kvalifikovaně posoudit skutečnou cenu vaší nemovitosti.

© 2013 LEGIS REALITY. Všechna práva vyhrazena.
Tvorba webových stránek - AiVision s.r.o.